Z ostatniej chwili

Szlaki w Tartach dla rodzin z dziećmi

Kto powiedział, że na górskie szlaki nie można wyruszyć z dzieckiem? Istnieją tak fantastyczne wynalazki, jak ergonomiczne nosidła, chusty oraz lekkie składane wózki. Nawet, jeżeli maluch nie jest w stanie całej trasy pokonać na własnych nóżkach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokonał ją w wózku lub na plecach któregoś z rodziców. Przedstawiamy dwie, bardzo łatwe trasy na takie właśnie rodzinne wyprawy:

Spacer drogą pod Reglami
Trasa jest tak łatwa i przyjemna, że można ją nazwać spacerem. Zaczyna się przy Wielkiej Krokwi, a kończy w Dolinie Małej Łąki. Biegnie obrzeżami Zakopanego pięknie łącząc ze sobą wejścia do tatrzańskich dolin. Dzieci będą z zapartym tchem obserwować wypasające się owce i stróżujące przy nich owczarki podhalańskie. Po drodze można wstąpić do jednej z bacówek produkujących oscypki. Z pewnością zostaniemy mile przyjęci. Na trasie, choć należy do najłatwiejszych w Zakopanem, trzeba uważać na kamienie i wystające konary drzew.

Szlak do Doliny Strążyńskiej
Dolina Strążyńska jest niezwykle popularna wśród turystów. Po drodze mamy okazje podziwiać piękne widoki z Giewontem w tle. Również podłoże sprzyja wyprawie z dziećmi. Prawie na całej trasie mamy do czynienia ze żwirem ubitym z ziemią. Jedynie w kilku miejscach musimy pokonać kamienisty grunt. Na mecie szlaku czeka na nas Polana Strążyńska, gdzie możemy chwilę odpocząć. Wytrwalsi zapewne spróbują wejść na Sarnią Skałę. Jednak trzeba mieć świadomość, że to godzinne i dosyć wymagające podejście. 15 minut spaceru dzieli nas natomiast od wodospadu Siklawica. To opcja dla mniej wytrwałych i bardziej zmęczonych. Wodospad spadający ze skał zawsze robi wrażenie na najmłodszych. Największą z atrakcji jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle Siklawicy. Można stanąć na wystających z wody kamieniach, a z tyłu zyskujemy fantastyczne tło dla niesamowitych zdjęć do rodzinnego albumu.

Pamiętajmy o tym, że nawet wyruszając na niewymagający zbyt wiele wysiłku szlak, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Podstawą są wygodne buty oraz cieplejsza odzież zabrana na wypadek zmiany pogody. Mogą przydać się także przeciwdeszczowe peleryny. Koniecznie trzeba też pamiętać o wodzie do picia oraz paru przekąskach.

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.