Z ostatniej chwili

Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Duża część turystów przybywających do Zakopanego pragnie spędzić swój czas na stokach narciarskich. Przedstawiamy 5 najbardziej popularnych miejsc, gdzie można poszusować na nartach w doskonałych warunkach.

Polana Szymoszkowa
Na Polanie Szymoszkowej istnieją dwa wyciągi narciarskie. Jeden zawozi narciarzy na początek łatwiejszej trasy o długości 360 metrów. Drugi w postaci sześcioosobowych krzesełek i kabiny, która chroni przed wiatrem prowadzi aż na sam szczyt Gubałówki. Stąd można zjechać trasą liczącą 1291 metrów. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami przygotowano szkołę narciarską, a dla dzieci specjalny park dla najmłodszych.

Kasprowy Wierch
Tutejsze trasy niewiele ustępują tym w austriackich czy szwajcarskich Alpach. Z Kasprowego prowadzi najwyżej położona trasa narciarska w Polsce. Koleją linową narciarze, ale również zwykli turyści mogą wjechać na wysokość 1959 metrów n.p.m. do dyspozycji narciarzy pozostają dwie, bardzo trudne trasy, Gąsienicowa i Goryczkowa z wyciągami narciarskimi. To doskonały wybór dla zaawansowanych narciarzy.

Nosal
Z kolei doskonałym miejscem dla początkujących oraz dla najmłodszych narciarzy jest Nosal z bardzo łagodnymi i szerokimi trasami. Ich długość nie jest może imponująca, bo wynosi od 150 250 m, ale na dobry początek wystarczy. Stacja Narciarska Nosal proponuje także lekcje w tutejszej szkole narciarskiej.

Najlepsze noclegi
Miejsc noclegowych w polskich Tatrach nie brakuje. Są tu obiekty o rozmaitym standardzie, lokalizacji oraz cenach. Jedną z ciekawszych opcji do rozważenia jest wynajęcie samodzielnego domku. Do bardzo dobry pomysł, gdy wyjeżdżamy w góry z większą grupą albo organizujemy typowo rodzinny wyjazd. Góralskie domki zlokalizowane są zazwyczaj w spokojnych dzielnicach Zakopanego, a jednocześnie gwarantują bezproblemowy dojazd do centrum i najważniejszych atrakcji Zakopanego. Wiele z nich zapewnia bliski kontakt z naturą, a z okien i tarasów można podziwiać przepiękne tatrzańskie krajobrazy. Rezerwując nocleg w takim miejscu mamy szanse na cichy, spokojny wypoczynek z dala od turystycznego zgiełku. Relaks w komfortowo urządzonym i klimatycznym góralskim domku to fantastyczna odskocznia od szaleństw na stokach.

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.