Z ostatniej chwili

Termy dla całej rodziny w Zakopanem!

Turyści odwiedzający Zakopane po zejściu ze szlaków turystycznych poszukują również innego rodzaju atrakcji. Zimowa stolica Polski jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Jedną z ciekawszych form spędzania czasu jest zabawa, kąpiel i relaks w jednym z basenów termalnych znajdujących się na Podhalu. Region ten słynie z największych pokładów źródeł geotermalnych w Polsce. Sprytni górale znaleźli doskonały sposób na wykorzystanie tatrzańskich gorących źródeł i stworzyli wiele Aquaparków oraz kąpielisk. Dobroczynne właściwości zdrowotne wód geotermalnych są powszechnie znane. Tutejsze wody są bardzo wysoko zmineralizowane i pełne aktywnych składników, które doskonale wpływają na stan skóry. Nie da się ukryć, że kąpiel w gorących źródłach to także szansa na cudowny, błogi relaks.

Aquapark w Zakopanem
Zakopane posiada od 2006 roku swój własny basen termalny. Jest nim Aquapark położony w centrum miasta. Kompleks ten jest spory. Jednocześnie może korzystać z niego około 1000 gości. Wewnątrz znajduje się mnóstwo atrakcji, a wśród nich: baseny, zjeżdżalnie, dzika rzeka, sauny suche, sauny mokre, bicze wodne oraz solarium. 
Na zewnętrznym tarasie stworzono basen zewnętrzny. Kąpiąc się w przyjemnie ciepłej wodzie można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Z myślą o turystach otwarto tu również Fitness Club, oferujący między innymi ćwiczenia w wodzie, czyli popularny aquaaerobik.

Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej
W pobliżu Hotelu Kasprowy zlokalizowano jeszcze jedno, mniej znane kąpielisko na Polanie Szymoszkowej. Swoją wielkością nie ustępuje wcale Aquaparkowi. Tutaj również może bawić się jednocześnie 1000 osób. Źródłem wody o temperaturze 30 °C jest okoliczny odwiert geotermalny. Woda jest bogata w pierwiastki mineralne nadające jej leczniczy charakter. Stąd także możemy podziwiać piękne górskie krajobrazy.

W okolicach Zakopanego również nie brakuje obiektów z basenami geotermalnymi. Najbardziej znanym i największym jest Terma Bukovina zlokalizowana w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie mniejszą popularnością cieszy się Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Do często odwiedzanych basenów geotermalnych należy obiekt położony około 17 km od Zakopanego w miejscowości Szaflary

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.