Z ostatniej chwili

Polecane szlaki w Tatrach dla początkujących

Tatry na początku onieśmielają. Wydaje nam się, że z plątaniny rozmaitych szlaków trudno nam będzie wybrać te najlepsze dla nas, którzy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z górami. Ale istnieje tutaj wiele tras, z którymi poradzą sobie nawet dzieci. Oto najciekawsze z nich:

Trasa do Doliny Kościeliskiej
Nie ma chyba turysty, który by o niej nie słyszał. Wybierając się do Doliny Kościeliskiej, warto wstać z samego rana. Ominiemy w ten sposób tłumy, które wychodzą na szlaki między godziną 10, a 11. Trasa nie jest trudna. Na końcu doliny znajduje się schronisko, w którym możemy wypić herbatę i ruszyć dalej nad Staw Smreczyński. Tutejsza sceneria jest wprost bajkowa. Po intensywnym spacerze to doskonałe miejsce na chwile błogiego relaksu.

Dolina Gąsienicowa
Należy do łatwych tras, ale pozwala poznać z bliska Tatry Wysokie oraz górskie jeziora. Trasa wiedzie z Kuźnic przez Skupniów Upłaz aż do popularnego schroniska Murowaniec. Na jej przejście musimy przeznaczyć około dwóch godzin. Potem mamy do wyboru dwie możliwości. Krótszy szlak prowadzi nad Czarny Staw Gąsienicowy, który powinien być obowiązkowym punktem wycieczki w Tatry. Dłuższy szlak doprowadzi nas także nad Czarny Staw, jednak inną drogą, między stawami na Przełęcz Karb. Trasa ta jest lepsza dla miłośników dłuższych wycieczek i … świętego spokoju.

Rusinowa Polana
Wędrówka na Rusinową Polanę również nie należy do najtrudniejszych zwłaszcza, jeżeli wybierzemy szlak wiodący z Wierch Porońca. Jest on krótki, bardzo łatwy, można powiedzieć nawet, że spacerowy prawie na całej swojej długości. Z Polany Rusinowej podziwiać możemy przepiękną panoramę Tatr. Z pewnością nie będzie również problemu ze zrobieniem zdjęć wypasających się tu owiec. W drodze powrotnej skierujmy się na Starą Roztokę. Na tej trasie wejdziemy na chwilę na drogę do Morskiego Oka, dojdziemy po górę do Wodogrzmotów Mickiewicza i skierujemy się drogą w dół wprost do schroniska w Starej Roztoce. Wspomniane Wodogrzmoty to po prostu wodospady, które są zespołem kilku kaskad tworzących się na progach skalnych potoku Roztoka. Wypływa on z Doliny Pięciu Stawów i w tym miejscu tworzy zaskakujące krajobrazy.

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.