Z ostatniej chwili

Termy Oravice na Słowacji

Polacy bardzo chętnie korzystają z basenów geotermalnych. Doceniają zarówno właściwości zdrowotne gorących źródeł, jak i możliwość niepowtarzalnego relaksu. Zanim w Polsce powstały obiekty tego typu, polscy turyści udawali się za granicę, gdzie istniały one od lat. Jednym z najpopularniejszych kierunków była Słowacja. Tutejsze termy Oravice ciszą się wciąż ogromną popularnością. Kompleks jest ogromny i zapewnia mnóstwo atrakcji.

Baseny sportowo-rekreacyjne
Na zewnątrz znajduje się basen o niezwykle dużej powierzchni, który podzielony został na dwie strefy: sportową i rekreacyjną. Część sportowa składa się z 25-metrowych torów pływackich o głębokości 1,2 m. Tutaj można spędzić czas bardzo aktywnie, a warunki do pływania są wyśmienite. Dla większego komfortu pływających wydzielono tu również płytsze miejsca z podwodnymi ławeczkami, biczami wodnymi oraz fontannami. 

Obok znajduje się basen rekreacyjny. Nie znajdziemy drugiego takiego miejsca w całej Słowacji! Cyklicznie wytwarza się tu sztuczne fale, które są niepowtarzalna atrakcją. Cieszą przede wszystkim dzieci i młodzież, ale również dorośli bawią się w najlepsze, próbując pokonać falę. Malownicza sceneria Tatr sprawia, że kąpiel tu przynosi prawdziwe odprężenie. Ogromną popularnością cieszy się fontanna grzybek.

Skorzystanie z tych wszystkich atrakcji jest możliwe, jeżeli odpowiednio rozłożymy siły. Warto, zatem poodpoczywać na komfortowych leżakach na świeżym powietrzu ciesząc się w pogodne dni promieniami słońca. 

Baseny relaksacyjne
Czas spędzony w basenach relaksacyjnych także obfituje w mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim można tu korzystać z licznych urządzeń do hydromasażu. Niektóre baseny relaksacyjne połączone są z basenami zewnętrznymi. Dzięki temu możemy z łatwością przemieszczać się między nimi i korzystać z kąpieli termalnych w różnych warunkach pogodowych. Hydromasaż w Termach Oravice ma same zalety. Przede wszystkim zdecydowanie poprawia samopoczucie. Poza tym, pobudza i dodaje energii. Dodatkowo zaś usuwa zmęczenie i odpręża.

Słowacja leży tak niedaleko, że nawet weekendowy wypad do naszych sąsiadów nie stanowi najmniejszego problemu. Słowacy są otwarci na turystów z Polski i bardzo przyjaźnie nastawieni.

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.