Z ostatniej chwili

Aqua Park w Zakopanem - atrakcje dla całej rodziny

Będąc z dziećmi w Zakopanem z pewnością nie warto ograniczać się jedynie do wypraw w góry. Dla maluchów ogromną atrakcją będzie wizyta w zakopiańskim Aquaparku. To mnóstwo dobrej zabawy połączonej z aktywnością fizyczną, a dla dorosłych czas beztroskiego wypoczynku.

Taras widokowy
Na tarasie widokowym można świetnie wypocząć na świeżym powietrzu podziwiając piękne tatrzańskie krajobrazy. Panorama, która się stąd rozpościera wzbudza niekłamany zachwyt. To miejsce wyjątkowo atrakcyjne w letnie, upalne dni. Można wówczas zrelaksować się na leżakach i skorzystać z kąpieli słonecznych. Jednak również zimą taras stanowi nie lada atrakcję. Kąpiel w ciepłych wodach basenu termalnego połączona z oglądaniem ośnieżonych tatrzańskich szczytów to niesamowite przeżycie.

Dzika rzeka i zjeżdżalnie. To, co dzieci lubią najbardziej
Ogromną rzeszę fanów ma zawsze dzika rzeka. Stworzono tu specjalne koryto, którym płynie woda, to przyspieszająca, to zwalniająca swój bieg. Można poczuć się tu jak w górskim potoku z naturalnym nurtem. Jednak temperatura wody jest znacznie wyższa, bo wynosi 29-32 stopni C.

W zakopiańskim Aquaparku znajduje się także 5 zjeżdżalni. Najkrótsze mają długość 10 oraz 10,5 m. To doskonała propozycja dla młodszych dzieci. Nieco dłuższa jest zjeżdżalnia błękitna o długości 26 m. Najstarsi… i najodważniejsi mogą spróbować swoich sił na zjeżdżalni czerwonej liczącej 106 m długości i 12 m wysokości oraz na prawdziwym gigancie – zjeżdżalni zielonej o długości 166,5 m i wysokości 16,7 m. Podczas takiej przejażdżki można już poczuć wiatr we włosach, bo osiągamy prędkość nawet 26 km/h.

Jacuzzi. Czas na błogi relaks
W Aquaparku można korzystać z sześciu wanien typu jacuzzi, które mieszczą kilka osób. Temperatura, która w nich panuje fantastycznie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie i urodę. Wystarczy kilka minut spędzonych w tej wodzie o temperaturze 36 stopni C., aby poczuć się prawdziwie odprężonym i zrelaksowanym. Możemy przekonać się również o pozytywnym oddziaływaniu takich kąpieli na skórę, która staje się bardziej jędrna. To także doskonały sposób na zneutralizowanie różnego rodzaju bólów oraz regenerację mięśni i stawów. Podczas, gdy dzieci szaleją na zjeżdżalniach, rodzice mogą pomoczyć się trochę w jacuzzi.

O stronie

logo-footer

Szukasz atrakcyjnych noclegów w Zakopanem? Miejsca, które oddaje klimat Tatr, jest przytulne i przyjazne dzieciom? Zapraszamy na naszą stronę!

KONTAKT
Mail: kontakt@nadsrebrnym.pl

Często czytane

Apartamenty z kominkiem w Zakopanem - polecane miejsca
Romantyczne góralskie domki w sercu Tatr - lista 7 najlepszych miejsc
Zimowe wyprawy w góry - najlepsze stoki i noclegi

Termy Oravice na Słowacji
Termy dla całej rodziny w Zakopanem!
Polecane Termy w okolicy Tatr
© Copyright nadsrebrnym.pl All Rights Reserved.